Независимите източници за нас са едни от най-ценните ресурси по отношение на информацията.
Ние основно използваме следните сайтове и хора, от които да черпим информация неповлияна от големите корпорации по света и у нас:
I. Разследваща журналистика
1. България – Биволъ
2. По света – WeAreChange и техния youtube канал
II. Здраве
1. Начин на хранене и факти свързани със здравословния хранителен режим – nutritionfacts.org (на д-р Майкъл Грегър);
2. dr. Suzanne Humphries и всички нейни клипове в youtube, които са качени от различни организации;
III. IT
Techdirt, DevectiveByDesign, FreeSoftwareFondation, Github
IV. Финанси
blockchain, 99bitcoins, coindesk
V. Набиране на средства
indiegogo.com, kickstarter.com, zabulgaria.org, yatoto.bg, timeheroes.org/fund
VI. Специални
dr. Steven Geer и много видеа в youtube. Препоръчвам да изгледате задължително документалния филм Project Sirius.
В youtube има изненадващо много канали, които предлагат доста ценна информация стига човек да подбира внимателно. Просто трябва малко повече търсене. 🙂
Постепенно човек може да се освободи от всички зависимости и всички организации, които се опитват да му промият мозъка. Важно е да се разбере, че 6 корпорации владеят над 90% от медиите в Америка. Разбира се същите тези корпорации повлияват и на световния пазар на медии.
Така че хубаво подбирайте източниците, които използвате. Аз лично се доверявам на вътрешното си усещане и на резултатите, които се виждат след месеци: дали дадената медия е отразявала обективно събитията или е преиначавала в полза на някой друг нещата.
Прекрасно!
Пише ли ти/ви се за тези шест корпорации и връзките им с медии? Ако не, бихте ли споделили връзка към добро описание на тези връзки? 🙂
Благодаря за събрания списък!
Към раздел набиране на средства може да добавите и платформата ЗаБългария, Ятото, както и timeheroes.org/funds (може да е грешен адрес, но не мога да проверя в момента). Иначе TineHeroes може да го добавите като платформа за набиране на доброволци. А ако търсим още излизане от матрицата, ициативи като свободните пазари, платгорми за подаряване на вещи у размяна на услуги, както и социалните центрове са безценна част от всичко това.:)
За момента не сме на тази вълна, за да пишем за тях. Не виждам и причина да търся по-подробна информация, тъй като инфографиката достатъчно добре обобщава ситуацията.
Добавих връзките, които си пуснал. В някакъв момент може да добавим и още неща към публикацията.