Наскоро с Цвети се заформи много интересна дискусия, която започна от идеята ни за това колко деца бихме искали да имаме. Пред и след като ни се роди първото дете неколкократно обсъждахме този въпрос. Преди раждането на Искрен бяхме на мнение, че желаем от все сърце поне три дечица. Това мнение се запази и след раждането.

Основното ни притеснение не са финансовите средства, които трябва да отделяме, а до каква степен можем да издържим на натоварването и най-вече какъв ще е стресът в семейството. Започнахме да се интересуваме повече от взаимоотношенията между партньорите на наши близки и познати. В следващите месеци забелязахме, че един от основните фактори за това колко деца да има в семейството е това какво е количеството стрес между партньорите, което е пряко обвързано с взаимоотношенията им. Дали има конфликти в ежедневието или разбирателство и хармония.

Попаднахме на много интересна статия от Джордж Витулкас озаглавена „Как да се родят здрави деца?“. Ето и връзка към първа, втора и трета част. Отделеното време за изчитане на текстовете си заслужава.

В последствие се върнахме назад през вече изминалите девет години и стигнахме да извода, че винаги сме работили в посока изясняване на отношенията между нас двамата. В конфликтни ситуации сме сядали на масата и сме дискутирали всеки един детайл, докато не стигнем до краен резултат задоволяващ и двама ни. Няма какво да се лъжем, имало е не една и две стресови ситуации. Въпреки това сме се справяли. Когато сме имали нужда от помощ, сме се допитвали до хора около нас, търсили сме варианти, така че накрая пак да влезнем в равновесното си положение.